Marmaris Emlak Haberleri

2016-12-04 22:32:00

Türkiye emlak piyasası hakkında bilgiler, satılık kiralık gayrimenkul ilanları, fiyat analizleri, sektörel makaleler Gonenc Emlak Şirketi tarafından yeni yayına başlayan Marmaris Emlak Haber sitesinde yer alıyor. Yorum ve eleştiriye açık platform konuk yazarlara da yer veriyor. Kriterlerer uyarak siz de yazar olarak düşüncelerinizi sektörle paylaşabilirsiniz.

Marmaris'te Ev Almadan Bu Mevzuları İnceleyin

Peki önemli miktardaki birikiminizle Türkiye’de emlak satın alırken, zarar görmemek için nelere dikkat etmeliyiz? Ev alıyorum derken kötü niyetli kişilerin eline düşmeyin.

Özellikle son dönemlerde Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapmak için yoğun talep gözlendiğini, sadece piyasada kötü niyetli veya muteber olmayan müteahhitler tarafınca çok sayıda kişi dolandırıldı.

Hayatta her insanın ve her şirketin bir öz geçmişi vardır. Ücret ödeyeceğiniz firmanın geçmişte ne gibi işler ürettiği, kendisini sunmuş olduğu noktaya hangi şekilde geldiğini öğrenmeye çaba edin. Geçmişte bulunmuş olduğu iş, ortam, geçmiş çevresi, yaptığı faaliyetler, inşaatlar, projeler, bugüne ışık meblağ. Proje kelimesine kapılmayın, proje hayata geçmiş mi geçmemiş mi ona bakın.

Kendisini pahalı otomobil yada lüks ofisler ile özdeşleştiren kişilere dikkat edin. Yaptığı iş düzgün olmayan, daha önce iyi işler bulunmayanlar, dikkatinizi başka noktalara çekerek, kendisinin güçlü olduğu şeklinde görüntü yaratmak isteyebilir. Unutmayın ev edinmek için oradasınız ve tüm dikkatiniz bu mevzu üzerinde olmalıdır. Algınızı etkileyecek diğer noktalara karşı tedbirli olunuz.

Size daire satan bir anlamda sizden para isteyen birey, yatırım için kısa sürede düzgüsel üstü kazanç vaat ediyorsa yada vaatlerinde ekonomik gerçekliklerin ötesinde kazanç taahhüdü var ise bu kişiden ve daireyi almaktan uzak durun.

İster ikinci el daire alın, istersiniz müteahhit ile anlaşın, yerler üzerinde borçlar olabilir. Bu nedenle tapuda daireyi üzerinize alırken, herhangi bir borcun bulunmamasına dikkat edin. Eğer hacizli yada üzerinde ipotek bulunan bir taşınmaz alırsanız, dairenizin müteahhit borcu nedeniyle satılması söz konusu olabilir. Bu işlemlerinde satacak kişinin vekaletinin geçerli olup olmadığını alakalı noterden işlem öncesi teyit ettirin. Tüm ödemelerinizi banka yöntemiyle meydana getirmeye çaba edin. Bu mümkün olmaz ise ödemelerinizde ne olursa olsun dairenizin bilgisi de yer alacak, parayı öğrenim edenin ıslak imzası sizde olacak şekilde tahsilat makbuzu isteyin" uyarmasında bulunuyor. Son bir uyarı daha, "peki size gösterilen daire ile tapuda almış olduğunuz daire aynı mı? Bunun için tapu devir işlemi öncesi kadastro müdürlüğünden lüzumlu kontrolü sağlayınız. Unutmayalım; kontrol güvene engel değildir.

Kaynak: Marmaris Emlak Haber, Marmaris Emlak, Marmaris Haber

 

31
0
0
Yorum Yaz